Бенілюкс отримав нового Екзарха, а Львів – новий Колегіум.

Владика Борис (Ґудзяк)

26 серпня у Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові відбулась архиєрейська хіротонія отця Бориса Ґудзяка, яку очолив Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук). 21 липня 2012 року о. Борис Ґудзяк був призначений титулярним єпископом міста Каркабія і Апостольським екзархом для українців-католиків в Франції, Бельгії, Нідерландах, Швейцарії та Люксембурзі. Нагадаємо, що о. Борис Ґудзяк став ректором Львівської Богословської Академії в 2000 році. У 2007 році ЛБА була перейменована на Львівський католицький університет.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук)

Учасники урочистої хіротонії (спільне фото)

Участь у хіротонії та урочистій Літургії взяли: Папський нунцій в Україні Томас-Едвард Галіксон, Митрополит Львівський архиєпископ Ігор (Возьняк), Апостольський Екзарх для українців-католиків у Великобританії, Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Ірландії УГКЦ владика Гліб (Лончина), владики УГКЦ з України та з-за кордону, владики РКЦ: єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’ян Бучек, єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський, священики  Апостольського Екзархату  для українців греко-католиків у Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу, представники дипломатичного корпусу: посли США, Австрії, Польщі, Королівства Данії, Грузії та Вірменії, представники донорів і фундацій УКУ, викладачі та студенти УКУ, представники різних християнських конфесій, зокрема митрополит Львівський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

Проректор з науково-педагогічної роботи Українського католицького університету Павло Хобзей

Головний редактор і засновник Незалежного культурологічного журналу «Ї» – Тарас Возняк

Віце-ректор УКУ Джефрі Віллс (зліва)

Директор ТзОВ «Книжкові джерела» Михайло Ватуляк

Прес-аташе УКУ Петро Дідула

Керівник відділу міжнародної освіти Українського католицького університету Олена Джеджора

Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету – Ярослав Грицак

Митець-реставратор Андрій Тирпич

На хіротонії отця Бориса Ґудзяка, серед інших гостей, були присутні: радник Президента України – Керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань  Адміністрації Президента України Анна Герман, генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький із дружиною Ларисою та донькою Анастасією, міський голова Львова – Андрій Садовий, а також втретє інавгурований Начальний Пластун українського пластового руху пл. сен. Любомир Романків.

Радник Президента України – Керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України – Анна Герман

Гості урочистостей в національних баварських костюмах

Міський голова Львова Андрій Садовий та інші присутні під входом до Архикатедрального Собору Св. Юра

Начальний Пластун українського пластового руху пл. сен. Любомир Романків

Начальний Пластун українського пластового руху пл. сен. Любомир Романків

Генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький із дружиною Ларисою та донькою Анастасією

Також вчора було відкрито Колегіум ім. патріарха Йосипа Сліпого Українського католицького університету. У посвяченні нової споруди брали участь глава УГКЦ Святослав (Шевчук) та владика Борис (Ґудзяк). Колегіум постав на місці недобудованої будівлі театру Прикарпатського військового округу Радянської армії, який в народі називали просто – «стройка». До 2015 року поруч з Колегіумом планується побудувати ще три будівлі: багатофункційний академічний корпус, головний університетський храм разом із пасторальним центром та сучасний бібліотечно-інформаційний комплекс.

Як повідомляється на інтернет-сторінці УКУ: «Унікальним є те, що зі студентами у Колегіумі житимуть викладачі, куратори, адміністратори. Так, кожні 20-25 студентів матимуть свого куратора. Тут також проживатимуть монахині-редимптористки. Передбачені у будівлі чотири гостьових квартири, де житимуть дипломати, політики, художники, інтелектуали. Гості мешкатимуть кілька тижнів чи навіть місяців. Вже з вересня 2012 року сюди приїжджають колишній посол Великобританії в Україні Роберт Брінклі з дружиною, професор Леонід Рудницький зі США, професор Крістіна Гантель-Фрейзер з Канади.»

Тарас Чубай та гурт “Плач Єремії”

Заслужений артист України – Тарас Чубай

Після посвячення відбувся святковий концерт за участі симфонічного оркестру «INSO-Львів», Тараса Чубая та гурту «Плач Єремії». Злива, яка несподівано розпочалася під-час концерту не завадила, а навпаки об’єднала, оскільки Тарас Чубай запросив глядачів на сцену і продовжив концерт в такій теплій колуарній атмосфері.

Автор: Мирослав Трофимук

Детальніша інформація на інтернет-сторінці УКУ.


Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA TOP Bloggers