Скрябін у Ряшеві, Perfect у Жешуві

Вчора у Львові відбувся концерт гурту Скрябін, про цю подію ми ще розповімо пізніше…Як Ви, напевно, знаєте, зараз Скрябін їздить зі своїм туром Україною, правда, не скрізь вдалося йому заїхати – на офіційній сторінці гурту Кузьма вибачається за те, що не зможе виступити у Франківську та Рівному, ну нічого, може наступного разу, на приклад, коли відзначатиме 50 років гурту. Це я так, щоб додати оптимізму, насправді вірю, що це відбудеться раніше. Але про 50 років я згадав не просто так, в 1953 народився Гжегож Марковський і зараз йому вже, порахуйте скільки? – правильно 61 рік.

До чого я? Кузьма на початку свого виступу розповів, що Підкарпатський регіон для нього близький – спокійними новояворівськими вечорами, він слухав польське радіо, зрештою, про це всі знають з його пісень, польською він теж говорить гарненько. Признався він, що вивчав польську, власне, з пісень старих гуртів, таких, як Perfect.

Я одразу почав зі Скрябіна, бо як і більшість українців у Жешуві, основну масу яких, звісно ж, становлять студенти, прийшов вже на його виступ…Не вдалося мені застати Міхала Шубу, учасника шоу “Masy talent”, проте не сумніваюся, що він талант має.

__DSC_2126

Що ж, варто зауважити, що концерт у Жешуві не був звичним концертом, а скоріше приводом для благочинної акції – збору коштів і одягу для біженців зі сходу України. Концерт організувала адміністрація Підкарпатського воєводства Польщі, а фундація “Відкритий діалог”, дільність якої відома широкому загалу ще з часів Майдану – змогла провести збір коштів в час концерту.

Повернімося до концерту. Скрябін – як завжди Скрябін, зрештою, дехто вже освіжив пам’ять, як до прикладу Львів, а дехто ще відчує цей драйв. Якщо у всьому Жешуві…стоп, а чого я пишу в Жешуві…якщо у всьому  Ряшеві було холодно, то на Ринковій площі палало вогнище студентських рученят і голівок, а над всім цим два прапори – польський та український.

__DSC_2489

Після закінчення концерту Скрябіна, всі без винятку слухачі-глядачі ринули за сцену фоткатися і збирати автографи…Чесно, кожного разу дивуюся витривалості Кузьми. Він нікого не залишить без фото чи автографа…не знаю, скільки там їх було…чув, тільки до Вищої школи інформатики і управління вступили більші, ніж три тисячі студентів…Одним словом, плакатів Кузьма роздав тьму, фоток наробив безліч, а тут з усіх боків ще й журналісти розривають…Відстрілявся. Молодець.

Скрябін пішов і пішли люди. На виступах двох наступних гуртів “Vir” і “Taraka” людей було не густо. Боженько, та що це таке, в Ряшеві поляки не ходять на концерти. Де всі поляки? Де ви? Виявилося, що допленталися глядачі аж на Perfect і було їх трошечки більше, ніж українців на виступі Скрябіна.

Якщо гурту Vir довелося співати, майже як на репетиціях, до самих себе, а дуже драйвові чуваки з Tarak’и розворушили публіки лише під кінець, то в Perfect’а все одразу пішло гладко. І тут про жодну повагу до віку не йдеться. Закриєш очі і не віриться, що ця група вже майже 40 років на сцені. Головне, що одразу відчувається – це класична рокова харизма Марковського. Хейві з нього так і пре.

__DSC_2335

Поміж виступами на сцену виходили також активісти та ті, хто доклав і докладає зусиль допомагаючи у важкий час всім, чим може. Найзворушливішою, звісно, була історія польської журналістки Б’янки Залевської, котру поранили в зоні АТО. Історія журналістки –  приклад того, як повинен працювати журналіст. Це і добре і погано, що є люди, які ризикуючи життям розповідають нам правду про події на Сході і це жахливо, що таких людей не оминають кулі і осколки гранат. Після важкої травми хребта її вилікували і вона готова знову їхати на Схід, та працювати. Низький уклін Б’янці і всім, хто щедро поділився своїм теплом в цей вечір на Ринку польського Жешува, який на короткий час став ринком українського Ряшева, на площі без меж і кордонів, міцне підгрунтя якої, викладене бруківкою людяності та співчуття, дружби i взаєморозуміння, партнерства та поваги.

І все це не порожні балачки, адже за даними gazeta.ua на концерті зібрали “…близько 1200 гривень, 8541,06 злотих (близько 32600 гривень) 8,03 євро (близько 147 гривень), 70 норвезьких крон (близько 150 гривень), 0.1 литовських літів (близько 50 копійок) та повний мікроавтобус теплих речей. Усі вони підуть на допомогу біженцям, які тимчасово знайшли своє пристановище у західних областях України.”


Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA TOP Bloggers