Словацьке кіно у Львові

Текст: Олександра Будлянська

Львів називають культурною столицею України і не дарма. Щодня задля розвитку львів’ян організовують масу заходів, що сприяють вихованню належного смаку. Містяни слухають українські пісні та класиків, ходять у театри, у філармонію, дивляться високоінтелектуальне кіно. А кіно це поради, досвід, знання, кіно це життя.

Уперше у Львові з 18 листопада стартує тиждень Словацького кіно, яке відібрав для нас Київський кінофестиваль «Молодість». Сім фільмів від Словаччини – це своєрідна культурна підтримка для України. Представлені стрічки ознайомлять українського глядача із історією, реальністю та культурою цієї країни. Адже що таке Словаччина чи колись Чехословаччина? Для нас це інший вимір, інший світ.

«Показ фільму ми планували ще із літа» – зазначає Олександра, представниця львівського кіноцентру. Усі фільми вийдуть на екран кінотеатру «Сокіл». «Ми хочемо реорганізувати кінотеатр, зацікавити, залучити людей. Але наші фільми будуть іншими. Ми не орієнтуємося на масового глядача», – розповідає Андрій, в.о. директора кінотеатру «Сокіл». Сам кінотеатр не дуже популярний у Львові та славиться добрими справами. Кожної весни тут проводять Соціальний фестиваль «Лютин», представники кінотеатру чистять озера і взагалі хочуть перетворити кінотеатр на такий собі майданчик для відпочинку, на зону кіно.

Фото: http://yoshua-tree.blogspot.com/2012/09/blog-post_9137.html

Організатори впевнені в успіху такого показу, адже програма Словацького фокусу дуже цікава – від класичних фільмів шістдесятих – сімдесятих років до сучасного кіно дев’яностих – двотисячних. Показ стрічок триватиме із 18 по 23 листопада. Розпочинають перегляд із фільму «Сонце в тенетах» – історія несміливого кохання на фоні індустріальної Братислави, протиставлення, а радше спроба зіставлення життя міста і села, чи не перше активне використання сленгу та розмовної лексики, фільм, що “говорить про затемнення сонця і серця, перші еротичні дотики у період, який може здатись сучасним молодим людям вже трохи незрозумілим”. «Цікаво, що цей фільм знають усі у Словаччині. Він настільки популярний, що кожен словак бачив стрічку. Вони люблять і знають своє кіно. Цього потрібно вчитися і нам. Адже усі знають відомих українських режисерів минувшини, як Довженко, Параджанов, але хто бачив хоч один з їхніх фільмів?», – каже Олександра.

Також на екран вийде «Словаччина 2.0» – найновіший колективний проект про 20 років незалежності Словаччини. Що таке Словаччина? Як розтлумачити її світові? Десять визнаних режисерів дадуть свою відповідь на це запитання.

Словацьке кіно теж мало свою важку історії, процес становлення та визнання. Сьогодні досвід, поразки та розвиток кінематографії Словаччини актуальні для України. Адже вже цього року зняли декілька вартісних українських фільмів, що були представлені на різних фестивалях і забрали чимало нагород.

Організатори переконані, що такі заходи розвивають глядача, виконують пізнавальну функцію та збагачують внутрішній світ. Також надалі кінотеатр буде влаштовувати різні цікаві проекти. Найближчим часом планують показ ексклюзивного фільму «Мотивація нуль», що вперше вийде на екран у Львові і взагалі в Україні. Ця кінострічка відома тим, отримала Гран-прі Одеського кінофестивалю за голосуванням глядачів.

Дивіться якісне кіно!

Розклад показів у кінотеатрі «Сокіл»:

18.11, 19:00 – “Сонце в тенетах”/ Slnko v sieti
19.11, 19:00 – “Словаччина 2.0″/ Slovensko 2.0
20.11, 19:00 – “Образи старого світу”/ Obrazy starého sveta
21.11, 19:00 – “Ніжність”/ Neha
22.11, 19:00 – “До кiнця цiєї ночi”/ Kým sa skončí táto noc
23.11, 17:00 – “Конопатий Макс і привиди”/ Pehavý Max a strašidlá
23.11, 19:00 – “Пташки, сироти і блазні”/ Vtáčkovia, siroty a blázni


Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA TOP Bloggers