Сучасна опера «Коріолан»: від Шекспіра до сьогодення

Текст: Вероніка Селентій

В наступну суботу в Центрі культури та мистецтв «КПІ» відбудеться прем’єра нового проекту Владислава Троїцького – опери «Коріолан».

Владислав Троїцький вже давно відомий в Україні та у світі. Він засновник гурту Dakhabrakha, сучасного театру ДАХ, фестивалю сучасного мистецтва ГогольFest, фрік-кабаре Dakh Daughters та ін. Деякий час пропрацювавши за кордоном над різними сучасними заходами,  Троїцький вирішив, чому б не спробувати зробити щось подібне і в Україні.Стиль нової опери полягає саме в тому, що актори та музиканти творять музику разом, таким чином не просто виконуючи роль, а самотужки створюючи й проживаючи цілу історію. Будучи одним із основних сучасних новаторів в театральному житті країни, режисер впевнений, що необхідно йти в ногу з часом, постійно шукати нові способи звучання та творити щось цікаве та актуальне. Влад Троїцький вже пробував зробити щось подібне в рамках школи-резиденції ГогольFest 2014, коли на одному майданчику заводу на Видубичах зібрав митців, акторів, музикантів, фотографів, педагогів, сценаристів та ін. і просто сказав «Творіть!», тим самим підштовхуючи їх до реалізації якихось своїх мрій та задумів, які могли мати місце в реальному житті. Це посприяло колаборації молоді, якій в сьогоднішній реальності треба вчитись єдності, співпраці та обміну думками.

Preview Koriolan

Сучасна опера «Коріолан»: від Шекспіра до сьогодення

Опера «Коріолан» – це трагедія Шекспіра, в основу якого лягла історія життя напівлегендарного римського вождя Гая Марція Коріолана. Троїцький проводить паралель між цим твором та сучасними подіями в України; в ньому повно політичних інтриг на таємниць. Троїцький роздумує над тим, наскільки державі необхідний герой: «с героями не комфортно, герои не удобны, в мирной жизни герои не нужны. Они разрушают покой», цитуючи інтерв’ю з режисером в “ZN.UA”. Проте після Майдану в Україні прокинулось героїчне, багато людей зрозуміли, що треба працювати та багато надолужувати, адже «Хто як не ми?».

«Коріолан» ˗ про те, як героїчне з усіх сил бореться з рабським.

Дата та час: 29.11.2014 (субота), 19:00.

Місце проведення: Центр культури та мистецтв “КПІ”


Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA TOP Bloggers