MohylaBands: підтримай могилянське!  

Текст: Вероніка Селентій
Фото: Анастасія Погиба

Ми мало знайомі з українськими вузами, що ведуть активне культурне життя. Зазвичай, коли  встінах наших університетів відбуваються певні внутрішні події (концерти, святкування та інші заходи),то головними відвідувачами є ті, хто хоче прогуляти пару,  друзі учасників концерту або студенти, яких викладачі змушують підтримувати вимираючі гуртки самодіяльності.

Але це ніяк не стосується життя могилянців. Завжди коли бачиш студентів Академії, складається враження, що це окрема суспільна група зі своїми цінностями та вподобаннями. Можливо саме тому, кінопоказами, театральними перфомансами, музичними виступами та іншими івентами, які влаштовують в стінах Києво-Могилянській Академії цікавляться не лише могилянці…J

 _IMG_9200

 Нам пощастило побувати на одному із концертів Mohyla Bands, що відбувся вчора, 27 листопада. Виявляється, щороку, починаючи з 2008 року, в стінах культурно-мистецького центру НаУКМА влаштовують концерти гуртів, учасниками яких здебільшого є могилянські студенти та випускники. Попередньо проводиться онлайн-голосування, в результаті якого обирають найкращі гурти, якізгодом можна буде побачити безпосередньо на сцені. Цього року організаторами було заплановано розіграш призу, а саме – безкоштовного запису пісні в студії! Переможців обрали глядачі, а поки організатори та помічники рахували голоси, відвідувачі мали нагоду послухати музику у виконанні могилянських викладачів.

Першим гуртом виступили Pornfish, які здивували неочікуваною ніжністю, та водночас меланхолічною експресією. В своєму складі гурт сформувався лише на початку 2014 року, але вже стали відомими в колах молодої української музики. Pornfishналежить до тих виконавців, що намагаються підігнати вітчизняну музику до зарубіжного формату, – адже  в якості роботи над музикою та записом беруть приклад з європейців. Двома основоположними музичними напрямами Pornfishє indie-rock та soft-rock, гурт виконує пісні англійською мовою. Коли вслухаєшся в їхні пісні, хочеться думати лише про молодість, кохання, свободу та горизонти, що відкривається перед тобою, варто лише захотіти.

 _IMG_9180

 Інший гурт, Синя Вапа, запалили аудиторію драйвом та запальними українськими текстами. Синя Вапа існує вже з 2012 року, а в теперішньому складі грає з серпня цього року. За час свого існування вони вже встигли побувати на декількох найбільших фестивалях України, включаючи «Захід» та «Жорна», і надалі не дають про себе забувати, виступаючи в популярних київських клубах. Хлопці відстоюють ідею якісної української музики, хоча і важко займатися цією справою без сторонньої допомоги, але вони рухаються вперед і не покладають рук.

Ще було навіть трохи, на перший погляд, «растаманської» музики від TheLobsters, але насправді ніжне поєднання гітари, перкусії та голосу авторки пісень свідчили про оригінальність та потяг до експериментів виконавців. TheLobstersварто послухати хоча б раз, і потім вже важко буде від них відмовитись, – адже від їх музики віє добром на позитивом.

_IMG_9232

А от переможцем конкурсу стали незрівнянні Dvizh Париж, які заряджають надзвичайним драйвом все, що є навколо! Черкаські хлопці, гітара, перкусія, саксофон, кларнет, барабани і україномовні пісні – здається все, що було потрібно для гарного настрою. Просто не можливо сидіти на місці!Хлопці виклалися на повну, було досить приємно відчути таку віддачу, мабуть саме тому і стали переможцями, хоча обирати було досить важко: хотілося голосувати за всіх, адже кожен гурт був особливим в своєму жанрі.

Висновок: чекаємо MohylaBandsнаступного року і наполегливо рекомендуємо Вам відвідати наступний могилянський двіж – не пошкодуєте!


Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA TOP Bloggers