Jazz Bez втрат

Текст: Діана Попфалуші

Фото: Тереза Шимчук

Цьогорічний JazzBez, незважаючи на ситуацію в країні, знову об’єднав як прихильників джазу, так і його виконавців. Українськівиконавці та джазові світового масштабу взяли участь у концертах в 17-ти містах України та Польщі.

Програма фестивалю була надзвичайно насиченою та динамічною.

У Львові фестиваль відкрив міжнародний квінтет, сформований талановитим сурмачем з Донецька Дмитром Бондарєвим, до якого приєдналися американський барабанщик Ісус Д. Вега, німецький піаніст Людвіг Хорнунг, датський басист Мартін Бугль Стаунструп і донецький гітарист Ігор Осипов. Музика DimaBondarevQuintet’у відрізнялася неймовірною збалансованістю і плавністю, задавши, фактично, тон всього фестивалю.

В день відкриття слухачі також змогли насолодитися музикою OH Group з Польщі.

Наступного дня (6 грудня) у Львівській філармонії виступали польські гості ММ3 Michał Milczarek Trio та Kasia Mirowska Quartet разом із саксофоністом Петром Бароном.

 Цього року на фестиваль завітав також  MarcBernstein«Kibrick» Quartet – проект американського саксофоніста Марка Бернштейна та інших музикантів світового рівня, які неймовірною мелодикою та впевненим звучанням саксофону вміло стирали рамки та стіни, створюючи неймовірну, але ще таку осінню атмосферу вечора.

10 грудня у драмтеатрі Марії Заньковецької, попри кордонні бар’єри, виступили українські джазмени, очолювані кримськотатарським піаністом Усейном Бекіровим, – Usein Bekirov Trio. Потрібно зазначити, що своєю творчістю гурт порадував також польських слухачів та взяв участь у концертах на Сході України (м. Дружківка, Донецька обл.)

Із великим нетерпінням аудиторія очікувала виступу Mariana Sadovska – Mark Tokar Octet – проекту української співачки Маріанни Садовської та контрабасиста Марка Токара, які виконували композиції, базовані на текстах Сергія Жадана і Любові Якимчук. Чаруюче звучання чотирьох басів та жіночого вокалу оживило сучасну українську поезію та надало їй нового звучання, обрамленого легким джазовим і фольковим відтінками.

Завершення фестивалю, яке відбувалося 14 грудня у приміщенні Львівського оперного театру, було присвячено 200-літтю з дня народження Адольфа Сакса, легендарного винахідника саксофона і відомого бельгійського музиканта. В честь цієї події слухачі змогли почути композиції у виконанні Steve Houben Quartet та Trio Shofar. Стосовно першого колективу, керівником якого є Стів Губен – легендарний джазовий саксофоніст та флейтист, то цей міжнародний квартет викликав неймовірний фурор своїм незрівнянним виступом, виконавши як аутентичні твори, так і відомі композиції зірок світового масштабу.

Завершившись виконанням творів Амстронга у Львівській опері, цьогорічний Jazz Bez зробив величезний внесок в історію сучасного мистецтва, а також у історію України – концерти, які проходили на Сході держави, не тільки стали символом єднання України, але й давали воякам надію, що не все втрачено. Хоча, щодо основного мотиву фесту –  Bez втрат – можна посперечатися, однак відлуння композицій у стінах концертних залів та у серцях слухачів лунає до тепер, бо джаз, як і усе мистецтво, це те, що вічне.

 


Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA TOP Bloggers