Моя Русалка, Моя Лореляй

Текст: Олександра Будлянська

Часи радянщини, парадів і прихованої розпусти. Але міста коло моря все одно залишалася чарівними і манили до себе. Море рятувало від червоних прапорів, а шум хвиль притишував гучні гасла. Ми почали знімати кіно про радянський союз, активно відтворювати ту епоху зі всіх ракурсів, до прикладу, «Поводир», «Синевир» та новий фільм грузинської режисерки Нани Джорджадзе «Моя русалка, моя Лореляй».  Вона є лауреатом Канського фестиваль та номінатом на премію «Оскара» за найкращий іноземний фільм. Сергій Лозниця називає її своїм учителем. А свій новий фільм Нана Джорджадзе представляла на Одеському кінофестивалі минулого літа. Відомо, що за 2015 рік у широкий прокат вийшло 16 українських фільм, серед них і цей, який появився на українських екранах 16 квітня.

Двоє друзів з дитинства знімають фільм, тобто один знімає про свого друга Федю (молодий актор Євген Риба) та про його коротку, але таку особливу історію кохання у дитинстві.

11714373_1729717453922457_1067070821_n

Події відбуваються у причорноморському містечку у 70-ті роки минулого століття. На початку фільму трохи насторожуєшся – забагато лайки та п’яниць. Режисер очевидно хотіла зробити контраст, бо показуючи як люди швидко розбирають горілку чи як по вулицях тиняються п’яні чоловіки, які матюкаються й таке інше, нам показували ще й сім’ю Феді, де батько вчить французьку й японську мови, де добра, чуйна мама, тобто здорова інтелігентна родина. Але все-таки склалося враження (хто тієї епохи на застав), що навколо всі пиячили і нічого більше й не робили.

Із головною героїнею Нюркою (яку зіграла Катерина Молчанова), ми знайомимося на параді, де вона своїм яскравим рижим волоссям та червоною сукнею відразу виділяється із гурту. Потім дізнаємося, що Нюра мріє стати актрисою, поїхати до Москви і зіграти роль Анжеліки (яку вона повсякчас репетирує, а потім спить і відпочиває) із роману «Анжеліка і король». Але щоб назбирати грошей на квиток до Москви чи то просто, щоб себе утримувати, Нюра займається проституцією. Її маленька палата із білих простирадл на порту, де вона лежить як принцеса є її місцем роботи, куди приходять всі «охочі». І Нюра сама чудова, енергійна, грайлива і все їй легко вдається. Того дня на параді вона виграє автомобіль і всі кажуть, що це придане для того, хто одружиться з дівчиною. Два сміливі хлопці, які бігають по теплих приморських вулицях, зупиняючи невгамовний трамвай, вирішують одружитися із Нюрою. Ну хтось один із них, потім вирішать, адже автомобіль то спільний буде.

11693065_1729717457255790_1445173457_n

Вони ідуть порадитися до Роми, який називає себе «менеджером» Нюри і розповідають про свій план, як отримати машину. Рома каже, що за 40 рублей влаштує їм зустріч із Нюркою. Вони швидко знаходять гроші, трохи «позичивши» у дідуся та продавши собаку, й іду знайомитися із дівчиною. Чотирнадцятилітній Федя відразу закохується у Нюру і забуває за автомобіль та й за все на світі. Так починається маленька історія кохання Нюри (яка вперше зіштовхується із щирими почуттями хлопця, а не з похіттю тих чоловіки, що до неї приходять) та Феді, який вперше щось таке відчуває і обіцяє захищати кохану все своє життя. Упродовж зустрічей, Нюра і Федя гуляють вздовж пляжу, катаються на велосипедах, танцюють вночі на пірсі, мріють разом і Нюра «по-справжньому» цілує Федю. Але потім все різко закінчилося, як завжди буває: Федя захворів, Нюра поїхала тим часом у Москву, залишивши йому лист, а приїхала вже вагітна із нареченим.

Роль типового мєнта дісталася Олегу Скрипці. А кажуть, що типових героїв зіграти найважче. Він чудово перевтілився у такого собі «чесного», «порядного» міліціонера, який сам п’є і за це ж штрафує інших, який має жінку, але, ясна річ, зраджує їй та який всіх лякає фальшивими термінами позбавлення волі за перекручені скоєні вчинки.

Фільм «Моя русалка, моя Лореляй» про щире кохання двох молодих людей, де ні вік, ні обставини, ні усталені стереотипи суспільства – не проблема. Хороше, добре кіно, де моменти щастя і нещастя якось гармонійно зливаються. Все не може бути добре, ідеально, але й погано завжди не буде. Добрі і погані речі чергуються як у кіно, так і у житті.


Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA TOP Bloggers