ONUKA і Dakh Daughters на фестивалі Europejski stadion kultury в Жешуві

У Жешуві пройшов черговий фестиваль “Europejski stadion kultury”. Цей фестиваль відбувається втретє і є частиною проекту “Wschód kultury” – проекту, який об’єднує протягом трьох літніх місяців у трьох прикордоних містах Польщі – Жешуві, Любліні та Білостоці східні та західні культури. Під одним небом, на спільних сценах виступають гості з Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Білорусі та України. І, звісно ж, Польщі. Але повернімося до фестивалю в Жешуві. Минулорічні події вдало і вичерпно презентували сучасну українську культуру — у 2012 році на головному концерті виступив “Скрябін”, у 2013 — харківський російськомовний гурт “SunSay”, а в 2014 — “Гайдамаки”. Однак те, що відбувалося в Жешуві цьогоріч — дійсно можна назвати презентацією української сучасної музичної сцени. Адже цього року Україну на фестивалі репрезентували аж два гурти, — і справа не в кількості, а в якості. Отож: перший гурт – “Dakh Daughters”. Гурт, який неможливо схарактеризувати, використовуючи звичні терміни чи звороти. “Dakh Daughters” вирісли на ґрунті київського експериментального театру “ДАХ” під керівництвом Влада Троїцького. Це найдемократичніший з усіх оглядів український проект. Починаючи від того, що всі учасниці наділені як музичними талантами, так і театральними здібностями, і, відповідно, віртуозно володіють музичними інструментами а, крім того, ще й вдало змінюють одна одну на сцені, творячи свого роду перформанс, творячи сюжетні сценки, вживаючись у роль — це вже не тільки музичне дійство, це щось абсолютно інше.. Можливо, найвлучніший термін, яким можливо його окреслити — це “фрік-кабаре”, проте щось настільки сильне і промовисте, як цей проект, важко увібгати у якийсь лейбл чи термін: це потрібно побачити і почути. А ті емоції, які залишаться після побаченого — найкраща характеристика. На концерті дівчата виступали в дуеті з польською співачкою Наталією Пшибиш.

__DSC_0241

Dakh Daughters на фестивалі Europejski stadion kultury в Жешуві

Другий гурт, який презентував українську сучасну музичну культуру в Жешуві — порівняно молодий київський проект “ONUKA”, який для України і світу почав відкриватися буквально нещодавно, хоча у Києві його знають ще від 2013 року. Проект “ONUKA” охарактеризувати легше — це суміш електроніки та українських етнічних мотивів, які гурт дуже мінімалістично вплітає у свої композиції. Вокалістка гурту Наталія Жижченко задає тон проекту, вибудовуючи ідеологічне підгрунтя, а саме — легенду, на якій постав гурт — це родинна історія про діда, який робив музичні інструменти. Музичне полотно твориться у співавторстві із продюсером Євгеном Філатовим, aka. MANEKEN. На фестивалі “ONUKA” виступила в дуеті з польською співачкою Марікою.

__DSC_1029

ONUKA на фестивалі Europejski stadion kultury в Жешуві

Із впевненістю можна сказати, що цьогорічні гурти є гідною музичною візитівкою України. Нехай не приймуть це за критику фанати “Скрябіна” чи “Гайдамаків”, — ці гурти теж добре презентували українську сцену. Зокрема, доказом цього є часті візити “Скрябіна” та “Гайдамаків” до Польщі — вони глибоко запали нашим західним сусідам в душу, і я не здивуюся, якщо більше їх слухають саме за межами України. Проте цьогорічні гурти вже на початках своєї кар’єри збирають аншлаги по всій Україні, а про ті емоції, які вони збурюють у польських глядачів, годі й говорити. Такого видовища, яке влаштували на головному концерті у Жешуві, я ще не бачив, на жаль, на жодному українському фестивалі, — а це означає, що потенціал проектів “Dakh Daughters” і “ONUKA” дуже великий, проте не розкритий через банальні технічні можливості українських організаторів. Проте на все свій час. Сподіваємося, що це не останній візит цих гуртів до Польщі, отож, найближчим часом глядачі будуть наспівувати “…це моє місто”, або “…роозы…роозы” і в інших містах Польщі.

Більше фото за посиланням:


Comments:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

UA TOP Bloggers